Okno FYP–V U3 proSky

Okno FYP–V otwierane jest obrotowo lecz oś obrotu umieszczona jest powyżej połowy wysokości okna, przez co nawet wysoka osoba może podejść do krawędzi okna. Dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie.Jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 39o– 43o spełnia warunki normy DIN 5034-1*, zgodnie z którymi dolna krawędź okna ma być na wys. do 95 cm, a górna krawędź okna na wys. minimum 220 cm od podłogi. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0o do 45o jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie. Wyposażone w automatyczny nawiewnik V40P dostarczający optymalną ilość powietrza do pomieszczenia. Obsługa okna za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia. Skrzydło blokowane jest do mycia przez zasuwkę przy kącie 160o.
* Norma obowiązuje tylko na rynku niemieckim.

Okno Fakro FYP-V Okno Fakro FYP-V wymiary Okno Fakro FYP-V parametry

Charakterystyka

–wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym
–podwyższona odporność na włamanie dzięki systemowi wzmocnienia konstrukcji okna topSafe
–klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie
–montowane w dachu o kącie nachylenia od 20o do 65o wraz z kołnierzem uszczelniającym
–wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego
–10 lat gwarancji

Akcesoria dodatkowa – kołnierze

kołnierz do okien dachowychNiezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem. Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), o podwyższonej osi obrotu (FYP, FDY), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B__).

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych:
płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

Więcej informacji o kołnierzach tutaj

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt